FOTORELACJA: MIASTA IDEALNE, MIASTA OGRODY – UTOPIJNY SEN O MIEŚCIE PIĘKNA

W piątkowe popołudnie (13 stycznia 2017) po raz kolejny spotkaliśmy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie na comiesięcznym spotkaniu z cyklu „Z historia przy kawie”. Tym razem dr Emilian Prałat tematem  spotkania uczynił: „MIASTA IDEALNE, MIASTA OGRODY – UTOPIJNY SEN O MIEŚCIE PIĘKNA”

Podczas niezwykłej opowieści o miastach idealnych zostały przywołane takie miejsca jak:  mityczna Atlantyda – prawzorze doskonałego civitas, Palmanuova, Naarden, Arc-et-Senans, Sforzinda, Bourtange, Dubaj,  ale także miejsca bliższe – Zamość, Poznań i Kościan.

Spotkaniu zwyczajowo towarzyszyła tytułowa kawa, ale także po raz pierwszy została wylosowana wśród uczestników upominkowa książka. Już dziś zapraszamy Państwa na kolejny wykład, który odbędzie się 10 lutego 2017. Zatytułowany został CIEMNE KARTY HISTORII SŁOWIAŃSZCZYZNY POŁUDNIOWEJ. Rozpoczynamy o godzinie 18:00 w MBP w Kościanie. Podczas lutowego spotkania będziemy mieli również dla Państwa niespodziankę w postaci książki, którą rozlosujemy wśród słuchaczy!