13 STYCZNIA 2017 | GODZINA 18:00 | MIASTA IDEALNE, MIASTA OGRODY – UTOPIJNY SEN O MIEŚCIE PIĘKNA

13-stycznia-2017

13 STYCZNIA 2017 | GODZINA 18:00 | MIASTA IDEALNE, MIASTA OGRODY – UTOPIJNY SEN O MIEŚCIE PIĘKNA

Noworoczny wykład poświęcony zostanie zagadnieniu, który swymi początkami sięga mitycznej Atlantydy, a historycznie uchwytny jest począwszy od renesansu. Dążenie do matematycznej harmonii, symetrii oddziaływało przez stulecia na architektów, którzy dążyli do stworzenia miasta idealnego czy miasta ogrodu. Przyglądając się najciekawszym tego typu rozwiązaniom, spojrzymy także na Zamość czy chociażby nieodległą dzielnicę cesarską w Poznaniu.

WSTĘP WOLNY

ksiazka-plakat

Apetyt
Philip Kazan

Nino jest geniuszem smaku. Jego dar dla jednych jest błogosławieństwem, inni uznają go za przekleństwo. Syn florenckiego rzeźnika wie jak smakuje namiętność, władza czy żałoba. Zna też smak kamienia, drewnianej łyżki i śmierci.

We Florencji, mieście zmysłów, każdy jest artystą. Gdy Leonardo da Vinci uczy się mieszania pigmentów, Nino łączy cynamon, pieprz, gałkę muszkatołową i wanilię. Alchemia uwodzenia smakiem nie ma przed nim tajemnic.Jego ucztom nie potrafią się oprzeć Medyceusze, kardynałowie, a nawet sam papież.

Kiedy jego ukochana Tessina zostaje zmuszona do ślubu z podstarzałym arystokratą, Nino zatraca się w pracy. Obłędne uczty, rozpustne kurtyzany, potrawy, które mącą zmysły – tylko on potrafi wyczarować spektakl, który zachwyca od Florencji po Rzym. Ale raz rozbudzony apetyt nie da o sobie zapomnieć. Tak jak pierwsza miłość, której nie nakarmią same wspomnienia. Jeśli droga do serca wiedzie przez żołądek, Nino użyje najwykwintniejszych smaków, by odzyskać ukochaną.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2014
źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Z HISTORIĄ PRZY KAWIE – BEZPŁATNE POWIADOMIENIA SMS – ZAPISZ SIĘ ONLINE