10 X 2019 | godz. 18:00 |
Mały misz-masz. Czyli wracamy do wykładów! Zapowiedź online

Wracamy po przerwie związanej z koronawirusem! Wyjątkowo w formie online. Zapraszamy do obejrzenia mini wykładu, w trakcie którego zaprezentowana zostanie tematyka całorocznego cyklu. O każdym temacie co nieco opowiemy, wskazując na najciekawsze problemy, jakie pojawią się w trakcie 6 już cyklu naszych wykładów. W trosce o bezpieczeństwo naszych Gości prosimy o stosowanie się do zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, o których będziemy informować na bieżąco.

13 XI 2020 | godz. 17:00| Benedyktyni. Od św. Benedykta do klasztoru w Lubiniu – wyjazd do Lubinia sprzed Dworca PKP o godzinie 16:30

Spotkanie poświęcone zostanie przybliżeniu genezy ruchu monastycznego w Europie, który zapoczątkował Święty Benedykt. Przypomnimy główne założenia reguły zakonnej, historię rozrastania się wspólnoty, główne klasztory i ich znaczenie dla cywilizacji europejskiej. Okazją ku temu będzie 950-lecie obecności benedyktynów na Ziemi Kościańskiej. Historia Lubinia, zarówno zespołu klasztornego, jak i miejscowej wspólnoty nadal pozostaje w znacznej mierze tajemnicą. Część tych sekretów będziemy chcieli odsłonić. Wykład połączony będzie z wyjazdem do Lubinia. Obowiązują zapisy – informacja w bibliotece.

17:00 – wykład w skrzydle klasztornym

18:00 – msza w intencji Adama Tomaszewskiego i czytelników MBP

po mszy zwiedzanie klasztoru i kościoła św. Leonarda