Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/Aemilianus/domains/zhistoria.epralat.edu.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 FOTORELACJA: NEKROPOLIE CHŁAPOWSKICH | 18 GRUDNIA 2015 | – Z HISTORIĄ PRZY KAWIE Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/Aemilianus/domains/zhistoria.epralat.edu.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

FOTORELACJA: NEKROPOLIE CHŁAPOWSKICH | 18 GRUDNIA 2015 |

Miłośnicy historii i kawy spotkali się w piątkowe popołudnie (18 grudnia) na drugim wykładzie z cyklu „Z historią przy kawie”. Tematem przewodnim były nekropolie Chłapowskich w Rąbiniu i Czerwonej Wsi – ich dzieje oraz niepokojące współczesne ich losy naznaczone sukcesywnie pogarszającym się stanem poszczególnych grobowców.  Uczestnicy spotkania poznali również krótką historię cmentarzy i ich symbolikę.

Przypominamy, że spotkania mają charakter cykliczny i będą odbywać się raz w miesiącu. W styczniu zapraszamy na prelekcję na temat Chorwacji. Zapraszamy wszystkich chętnych – wstęp wolny.

http://biblioteka.koscian.pl/biblioteka/z-historia-przy-kawie-nekropolie-chlapowskich/

gazeta